Karate

Concursul de karate de la Jocurile Mondiale de Combat s-au incheiat PDF Imprimare Email
Marţi, 22 Octombrie 2013 19:45
Index articol
Concursul de karate de la Jocurile Mondiale de Combat s-au incheiat
Pagina 2
Toate paginile

Un total de șase seturi de medalii au fost puse la bătaie , luni, în trei clase de greutate la bărbați și  femei .

Rafael Agaev ( AZE ) a câștigat medalia de aur  la  - 75 kg  , Luigi Busa ( ITA ), a primit argint și Noah Bitsch ( GER ) au   luat  bronz .

Kenji Grillon ( FRA ) a câștigat medalia de aur   la  - 84 kg  , Ryutaro Araga ( JPN ) a   luat  argint și Hany Shaker Elsayed Keshta ( EGI ) au  obtinut    medaliile  de  bronz .

Shahin Atamov ( AZE ) a câștigat medalia de aur  la    categoria  + 84 kg , Zabiollah Poorshab din Iran a  primit argint și Enes Erkan ( TUR ) a  obtinut  medalia  de  bronz .

Merillela Arreola ( MEX ) a câștigat medalia de aur   la  - 61kg , Kristina Noelle Mah ( AUS )  argint și Olga Stepanova ( RUS ) a  obtinut   bronz .

Fatma Alzahraa Mahmoud ( EGI ) a câștigat aurul  la  - 68kg , Inga Sherozia ( RUS ), a primit argint și Cheryl Imberly Murphy ( SUA ), a primit de bronz .

jNews Module

Primeşte HTML?

Joomla Extensions powered by Joobi

Zona banere

Sondaj

Cum poate fi mai bine promovat Karate-ul?

Sunteti aici: Home Stiri Concursul de karate de la Jocurile Mondiale de Combat s-au incheiat