Pagina 2 din 2
La a ceasta editie se vor desfasura 15 discpline , printre care : sarituri cu schiurile,schi fond ,schi alpin,snowboard,hockey , si multe altele.Astazi 12.02.2010 , in program figureaza calificarile pe trambluina mica la sarituri cu schiurile in jurul orei 19 ora Romaniei .Iar in jurul orei 4 ,in noapte, va fi aprinsa flacara olimpica.
Este interesant ca sunt 2 sate olimpice unul in Whistler,si unul in Vancouver,de altfel probele se desfasoara in mai multe localitati.Probele de patinaj artistic,hockey ,patinaj viteza se vor desfasura in Vancouver.Probele de sarituri cu schiurile ,schi fond si combinata nordica se vor desfasura in statiunea Whistler ,iar cele de freestyle skiing si snowboard in Cypress Mountain.Speram sa avem o editie spectaculoasa,frumoasa,lipsita de incidente neplacute,si de ce nu rezutlate cat mai bune pentru Romania.
|
|
|
|
Programul sportivilor români la |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jocurile Olimpice de la Vancouver |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-28 februarie 2010 |
NR. CRT. |
NUME |
PRENUME |
SPORT |
PROBA |
DATA |
ORA DE INCEPERE |
ORA DE TERMINARE |
LOCATIE |
1 |
STAICU |
DRAGOS |
schi alpin |
coborare |
13.feb |
11:45 |
13:30 |
Whistler Creekside |
2 |
FERENCZ |
REKA |
biatlon |
sprint 7,5km |
13.feb |
13:00 |
14:10 |
Whistler Olympic Park |
3 |
PLOTOGEA |
DANA |
biatlon |
sprint 7,5km |
13.feb |
13:00 |
14:10 |
Whistler Olympic Park |
4 |
PURDEA |
MIHAELA |
biatlon |
sprint 7,5km |
13.feb |
13:00 |
14:10 |
Whistler Olympic Park |
5 |
STOIAN |
ALEXANDRA |
biatlon |
sprint 7,5km |
13.feb |
13:00 |
14:10 |
Whistler Olympic Park |
6 |
TOFALVI |
EVA |
biatlon |
sprint 7,5km |
13.feb |
13:00 |
14:10 |
Whistler Olympic Park |
7 |
GYORGY |
MONIKA |
schi fond |
10km liber |
15.feb |
10:00 |
11:15 |
Whistler Olympic Park |
8 |
HOGIU |
PETRICA |
schi fond |
15km liber |
15.feb |
12:30 |
14:00 |
Whistler Olympic Park |
9 |
PEPENE |
PAUL |
schi fond |
15km liber |
15.feb |
12:30 |
14:00 |
Whistler Olympic Park |
10 |
FERENCZ |
REKA |
biatlon |
pursuit 10km |
16.feb |
10:30 |
11:10 |
Whistler Olympic Park |
11 |
PLOTOGEA |
DANA |
biatlon |
pursuit 10km |
16.feb |
10:30 |
11:10 |
Whistler Olympic Park |
12 |
PURDEA |
MIHAELA |
biatlon |
pursuit 10km |
16.feb |
10:30 |
11:10 |
Whistler Olympic Park |
13 |
STOIAN |
ALEXANDRA |
biatlon |
pursuit 10km |
16.feb |
10:30 |
11:10 |
Whistler Olympic Park |
14 |
TOFALVI |
EVA |
biatlon |
pursuit 10km |
16.feb |
10:30 |
11:10 |
Whistler Olympic Park |
15 |
MIKLOS |
EDIT |
schi alpin |
coborare |
17.feb |
11:00 |
12:45 |
Whistler Creekside |
16 |
FERENCZ |
REKA |
biatlon |
individual - 15km |
18.feb |
10:00 |
11:40 |
Whistler Olympic Park |
17 |
PLOTOGEA |
DANA |
biatlon |
individual - 15km |
18.feb |
10:00 |
11:40 |
Whistler Olympic Park |
18 |
PURDEA |
MIHAELA |
biatlon |
individual - 15km |
18.feb |
10:00 |
11:40 |
Whistler Olympic Park |
19 |
STOIAN |
ALEXANDRA |
biatlon |
individual - 15km |
18.feb |
10:00 |
11:40 |
Whistler Olympic Park |
20 |
TOFALVI |
EVA |
biatlon |
individual - 15km |
18.feb |
10:00 |
11:40 |
Whistler Olympic Park |
21 |
GYORGY |
MONIKA |
schi fond |
pursuit 2x7,5km |
19.feb |
13:00 |
13:50 |
Whistler Olympic Park |
22 |
MIKLOS |
EDIT |
schi alpin |
super G |
20.feb |
10:00 |
11:45 |
Whistler Creekside |
23 |
HOGIU |
PETRICA |
schi fond |
pursuit 2x15km |
20.feb |
13:30 |
15:00 |
Whistler Olympic Park |
24 |
PEPENE |
PAUL |
schi fond |
pursuit 2x15km |
20.feb |
13:30 |
15:00 |
Whistler Olympic Park |
25 |
FERENCZ |
REKA |
biatlon |
mass start - 12,5km |
21.feb |
13:00 |
13:45 |
Whistler Olympic Park |
26 |
PLOTOGEA |
DANA |
biatlon |
mass start - 12,5km |
21.feb |
13:00 |
13:45 |
Whistler Olympic Park |
27 |
PURDEA |
MIHAELA |
biatlon |
mass start - 12,5km |
21.feb |
13:00 |
13:45 |
Whistler Olympic Park |
28 |
STOIAN |
ALEXANDRA |
biatlon |
mass start - 12,5km |
21.feb |
13:00 |
13:45 |
Whistler Olympic Park |
29 |
TOFALVI |
EVA |
biatlon |
mass start - 12,5km |
21.feb |
13:00 |
13:45 |
Whistler Olympic Park |
30 |
FERENCZ |
REKA |
biatlon |
stafeta 4x6km |
23.feb |
11:30 |
13:05 |
Whistler Olympic Park |
31 |
PLOTOGEA |
DANA |
biatlon |
stafeta 4x6km |
23.feb |
11:30 |
13:05 |
Whistler Olympic Park |
32 |
PURDEA |
MIHAELA |
biatlon |
stafeta 4x6km |
23.feb |
11:30 |
13:05 |
Whistler Olympic Park |
33 |
STOIAN |
ALEXANDRA |
biatlon |
stafeta 4x6km |
23.feb |
11:30 |
13:05 |
Whistler Olympic Park |
34 |
TOFALVI |
EVA |
biatlon |
stafeta 4x6km |
23.feb |
11:30 |
13:05 |
Whistler Olympic Park |
35 |
NEDELCU |
RUXANDRA |
freestyle skiing |
ski cross |
23.feb |
10:30 |
11:30 |
Cypress Mountain |
36 |
MIKLOS |
EDIT |
schi alpin |
slalom |
26.feb |
10:00 |
11:30 |
Whistler Creekside |
37 |
MIKLOS |
EDIT |
schi alpin |
slalom |
26.feb |
13:15 |
14:30 |
Whistler Creekside |
38 |
NAN |
IOAN |
schi alpin |
slalom |
27.feb |
10:00 |
11:45 |
Whistler Creekside |
39 |
GYORGY |
MONIKA |
schi fond |
30km mass start |
27.feb |
11:45 |
13:45 |
Whistler Olympic Park |
40 |
NAN |
IOAN |
schi alpin |
slalom |
27.feb |
13:45 |
15:10 |
Whistler Creekside |
41 |
HOGIU |
PETRICA |
schi fond |
50km mass start |
28.feb |
9:30 |
12:15 |
Whistler Olympic Park |
42 |
PEPENE |
PAUL |
schi fond |
50km mass start |
28.feb |
9:30 |
12:15 |
Whistler Olympic Park |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NOTA: |
Ora exactă de intrare în concurs a sportivilor români va fi stabilită în urma ședințelor tehnice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|